1. VASTO finále!

Matěj a Toník skončili oba s 3,5 body.
V sobotu 4.5. se na Základní škole Integra konalo finále letošní 1. Vasto Tour, kdy bylo vybráno několik nejlepších z jednotlivých kategorií k tomu, aby spolu ještě jednou bojovali, tentokrát sice stejným tempem 12 minut plus 4 sekundy za tah, ale jiným systémem - každý s každým. Opět byli všichni rozděleni do kategorií do 9, 11, 13 a 16 let (orientačně - silnější šachisté hrají vyšší). Kdo bojoval za nás a jak se nám dařilo? Čtěte dále.

V nejmladší kategorii jsme měli Leničku Surovcovou a Filipa Trčálka. Lenička každé kolo srdnatě bojovala, ale jelikož je ještě hodně malinká a její šachové učení je ještě na začátku, nedokázala ještě prorazit bodem a vyhrát se jí nepovedlo. Naopak jejímu kamarádovi Filipovi se to podařilo šestkrát, což mu nakonec vyneslo 2. místo.

V jedenáctiletých hráli Kryštof Gajdoš, Kája Kovářová a Julča Grycmanová. Kryštofovi se dnes nedařilo a po sedmi kolech se mu nepovedlo vyhrát, skončil 8. Julča vyhrála dvakrát a stačilo to na 6. místo. Káji se povedlo získat čtyři výhry a jednu remízu, což stačilo na celkové 3. místo.

V nejstarší kategorii do 16 let hráli Matěj Kovář a Toník Randus. Oba skončili s třemi a půl body, pro Matěje to znamenalo (díky vyhranému vzájemnému zápasu) 4. místo, Toník získal 5. příčku.

Všichni ve svých výběrových skupinkách bojovali celý den naplno a děkuji jim za předvedené výkony, k jejich vylepšení se v následujících trénincích kritičtěji vrátíme.