1: Vasto u nás ve Valašské Polance

V sobotu 23.2.2019 jsme ve Valašské Polance uspořádali turnaj ze série 1. VASTO Tour, tuto sezónu již třetí v pořadí Po Francově Lhotě a Karolince. Turnaj se klasicky hrál na 7 kol v rapid tempu.

Spoko Toník

V kategorii do devíti let, která se hrála spolu s jedenáctiletými, ale byla vyhlašována zvlášť, jsme měli zastoupení v několika hráčích: Vojta Řezníček (2,5 bodů), Monika Bůbelová (1,5 bodů) a Lukáš Bůbela (1,5 bodů), Lenka Surovcová (2 body) - 3. místo v holkách do devíti let. Ema Trčálková (2,5 bodů) - 1. místo v holkách do devíti let, Filip Trčálek (4 body) - 1. místo do devíti let celkem. Pro všechny z těchto hráčů to byl první nebo druhý turnaj v životě, jeli zde tedy hlavně sbírat svoje první partiové zkušenosti, což byl úkol, který se nám splnil a těšíme se na další boje.

Jedenáctiletou kategorii hráli Julča Grycmanová (4 body) - 12. místo, 3. holka, Ondra Hrtáň (4 body) - 11. místo, Kája Kovářová (4 body) - 10. místo, 2. holka a Kryštof Gajdoš.(5,5 bodů) - 2. místo celkem. Z této skupinky se

Ema na svém druhém turnaji

nejvíce dařilo právě Kryštofovi, ostatní tři skončili těsně  vedle sebe na 10.-12. místě, kdy Káji nevyšel konec turnaje, Ondra tak nějak "švýcarsky" střídal jedničky a nuly a Juliáně díky prostředním třem nulám pak ani dvě poslední vyhrané partie nepomohly k vyšším místům, všichni máme ještě co zlepšovat a pokud v tom vydržíme a šachy nás budou dále bavit, ještě se nás budou dál bát.Julka při boji (dohlíží Ondra)

V prostřední kategorii jsme oddílové zastoupení neměli, turnaj vyhrál Hlouch Lubomír před Janem Baránkem a Romanem Orságem.

V nejstarší kategorii do 16 let jsme měli hráče: Randus Toník (4 body) - 12. místo, Kuba Matůš (4 body) - 8. místo, Ondra Grycman (4 body) - 11. místo, Kuba Dorňák (4,5 bodů) - 6. místo a Matěj Kovář (5 bodů) - 2. místo. Jejich partie jsem tolik nestíhal sledovat, ale boje byly velmi vyrovnané hned mezi několika prvními hráči, až do konce nebylo moc jasné o výsledcích na 2. a dalších místech, je tu hodně dost vyrovnaných a docela zkušených hráčů, tak úspěch mezi nimi není vůbec jednoduchý.Matějovi se v turnaji dařilo, získal 2. místo v kategorii H16

Celkově moc děkuji všem, kdo se podíleli na organizaci a pomáhali uspořádat tento turnaj, také díky hráčům za dobrou hru a těším se na další společné šachování.