David Trčálek na Mistrovství ČR středních škol

Ve dnech 30.-31.3.2015 se hráč našeho oddílu, David Trčálek, zúčastnil Mistrovství ČR čtyřčlenných týmů středních škol, kde reprezentoval Masarykovo gymnázium Vsetín. Mistrovství se konalo v Ústí nad Labem a hrálo se na 9 kol olympijským způsobem hodnocení, dle pravidel rapid šachu.

První tři kola probíhala v podst. podle papírových předpokladů. V kolech 5.-7. družstvo vyhrálo dvakrát a smírně se rozešlo s celkem Gymn. a Obchodní akademie Orlová. V kole osmém se utkali s družstvem gymnázia z Uherského Hradiště, se kterým prohráli v poměru 3,5-0,5 při remíze Davida. Tato výhra nahodila Uherské Hradiště na čelo tabulky a po výhře v kole posledním zaslouženě brali stříbrné medaile. Gymnazisté v posledním kole měřili síly s Gymn. a SOŠPg Liberec, kteří byli dle nasazení mírnými outsidery. Nicméně zápas, vyvíjející se velmi napínavě, trval nejdéle ze všech a s několika diváky v zádech jej nakonec vyhráli v poměru 3-1 hráči z Liberce.

David hrál na první šachovnici, kde se utkával většinou s hráči silnějšími. Nakonec získal 2,5 bodu z 8 zápasů. Na dalších bodech se podíleli Kovařík Matyáš 3,5/8, Gabryš Lukáš 6,5/9, Vilém Rostislav 2/5, Bierská Adéla 2/6.

Celkovým vítězem Mistrovství se stalo Gymn. Brno, třída Kpt. Jaroše 14 následováno Gymnáziem Uherské Hradiště a na třetí příčce se umístilo gymnázium Kladno.