MČR mládeže v rapidu 2017

Ve dnech 9 - 10.9. se konalo v Mostě v hotelu Cascade Mistrovství ČR mládeže v rapid šachu.  Hrálo na 9 kol s hrací dobou 20 minut + 5 sekund na tah. Náš oddíl reprezentovali dva kmenoví hráči Sokola Ústí, v kategorii do 14 let Filip Matůš a v kategorii do 12 let Ondřej Grycman. Filip se kvalifikoval na tento silně obsazený turnaj vítězstvím v turnajích GP Zlínského kraje a Ondra postoupil ve své kategorii ze 4. místa. Již samotná účast dvou hráčů na Mistrovství ČR byla kvalitním úspěchem a bylo to poprvé kdy měl náš oddíl kvalifikované dva zástupce na nejvyšší republikové soutěži.

V kategorii do 14 let nakonec obsadil Filip Matůš z 42 účastníků celkové 24. místo se ziskem 4,5 bodu. (3 vítězství a 3 utkání nerozhodně a 3 prohry). Škoda zejména prohry na čas ve vyhrané pozici v 5 kole, určitě by bylo na vyšší umístění.

V kategorii do 12 let obsadil Ondřej Grycman z 44 účastníků konečné 38.místo se ziskem 3 bodů (3 vítězství, 6 proher). Ondra patřil co se týká výkonosti do spodní poloviny tabulky, přesto se poprvé na takové akci v konkurenci většinou se silnějšími hráči neztratil a určitě nasbíral šachové zkušenosti..

Za zmínku určitě stojí výkony dalších dvou hráčů, kteří se objeví v družstvech našeho oddílu na hostováních z jiných klubů. Velmi kvalitního umístnění, čtvrtého místa v kategorii do 14 let, dosáhl kunovický Kryštof Mikuláš Trávníček (hostuje v 1.lize mládeže), se ziskem 6,5 bodu za 5 vítězství, 3 nerozhodně a 1 prohru pěkné 4. místo. V kategorii do 10 let startoval hráč Zbrojovky Vsetín Matěj Kopecký (hostuje v RP Vsetín), který obsadil se ziskem 4 bodů (4 vítězství, 5 proher) celkové 27 místo z 44 účastníků.

Všem hráčům patří pochvala za předvedené výkony a přání hodně úspěchů do nadchazející sezony. Poděkování patří Martinu Beilovi za trenérský a organizační dohled po celou dobu konání Mistrovství ČR.