1. liga mládeže 2021

Jako je již tradicí, v říjnu začínáme ligou mládeže. Letos to bylo napjaté do posledních dní, kdy jsme vzhledem k opatřením s covidem nevěděli, jak to nakonec dopadne, ale sešli jsme se zase v Krnově, abychom odehráli první kola.

V zápase ranním jsme se střetli s favorizovaným Krnovem A, ve kterém nám soupeři zaslouženě dali zabrat. Postupně předvedli, že bojují o vyšší příčky a tvrdý výsledek korigoval remízou Kučera Pavel. Celkově 5,5:0,5.

Odpolední kolo bylo o poznání veselejší, nalezení jsme se pustili do Krnova B, který po rychlých rezultátech Ondry, Toníka a Filipa nebyl proti remízám, které pak v rychlém sledu korigovaly výsledek na konečných 2,5:3,5 pro nás.

Nedělní zápas s Malenovicemi byl opět velmi napínavý, dlouhé hodiny byly partie značně vyrovnané. Už to vypadalo, že z překvapivého nátlaku něco vytěžíme, pozice se postupně sypaly. Konečný výsledek 1:5 je krutější než průběh zápasu, ale šachy si servítky neberou. Náš jediný bod svou výhrou získal Filip.

Víkend první ligy se třemi body nás jen těsně odděluje od chvostu tabulky. Ve zbytku sezony bude potřeba značně přidat. Na další zápasy a šachování se však těšíme.

Výsledky