1. liga mládeže - 5. místo!

Tým letošní 1. ligy (schází Ondra Grycman)

Závěrečným čtyřkolem vrcholila po přestávce způsobené koronavirem 1.liga mládeže. Hrálo se v Krnově a náš tým ve složení Matůš Filip, Kovář Matěj, Kubín Tomáš Daniel, Randus Antonín, Dorňák Jakub a Matůš Jakub tam odjížděl s cílem vyhnout se se bojům o záchranu a udržet dosavadní páté místo.

1. šachovnici hrál Filip (7 bodů z 11), pro kterého to byl poslední rok v této souteži.

V sobotu dopoledne jsme zahájili proti družstvu BSŠ Frýdek-Místek B. V tomto utkání jsme bohužel tahali za kratší konec a prohráli těsně 2,5:3,5, když vyhráli Randus a Kubín. Remizoval Kovář. V odpoledním utkání nás čekal celek SK Slavie Orlová. V tomto utkání jsme už chtěli (potřebovali) bodovat. Celek Orlové se v průběhu utkání dostal do vedení 2:1. Na to zareagovali hráči na předních šachovnicích a své víceméně vyrovnané pozice hráli tvrdě na výhry a posléze otočili na konečných 4:2 pro náš tým. Za náš celek bodovali výhrami Matůš F., Kovář, Kubín a Randus. Toto vítězství znamenalo jistotu udržení se v soutěži.

Neděli jsme zahájili utkáním proti vedoucímu celku SK Prostějov. Zde soupeř projevil svou kvalitu a zvítězil 5:1, když za nás zaznamenal čestný úspěch Dorňák.

Kubovi na 5. šachovnici proti Prostějovu příprava vyšla na 120 %. Letošní rok byl pro něj také posledním, tak jako pro všechny narozené v roce 2003.

Odpolední nedělní utkání s A64 Grygov bylo ve znamení boje o pátou příčku. Bojovné utkání skončilo po dlouhém závěru Matěje a Filipa (1,5 bodu ze 2 šachovnic) smírně 3:3. Výhrami přispěli Matůš F. a Randus. Další bod přidali remizami Matůš J. a Kovář.

Tento výsledek znamenal při zisku celkových 16 bodů konečné 5. místo, když nám utekla čtvrtá příčka při shodě bodů jen o pomocné hodnocení. Poděkování patří všem hráčům, kteří do bojů v 1.lize v letošní sezoně zasáhli, pro přehled tabulka:

Pro příští sezonu bude muset dojít k doplnění družstva. Tým opustí kvůli věkovému limitu Filip Matůš a Jakub Dorňák, kteří patřili do základu ústeckých mládežnických družstev od roku 2014. V dospěláckém šachu, kterého se již dlouho aktivně účastní, jim přejeme plno dalších úspěchů. Do svého mateřského klubu Sokol Postoupky se také vrátí Tomáš Kubín, jemuž patří dík za předvedené výkony v letošní sezoně 1. ligy.

Výsledky
Fotogalerie
Stránka soutěže