1. liga mládeže zachráněna

Během víkendu 23. a 24. dubna se naši mládežníci vydali do Krnova, aby zde bojovali v posledních 4 kolech ligy mládeže. Jasným cílem bylo udržení v první lize mládeže pro další sezonu. Úkol to byl nelehký, čekaly nás tuhé boje s oddíly, které také bojovali o udržení. Mezi nimi např. týmy z Ostravy, Olomouce, Brna, Zlína-Malenovic a dalších šachových bašt.

V prvním záchranném boji nás čekala Ostrava. Po dramatickém boji jsme zvítězili 3,5:2,5. Bodem přispěli Tomáš, Kuba, Filip a remizoval Pavel. V devátém kole nám Orlová znepříjemnila cestu čtyřkolem, když nám nadělila pořážku 5:1, kdy jediný bod uhrál Tomáš Daniel Kubín.

Nedělní dvojkolo jsme začali zápasem s Grygovem. Toto utkání nezačalo dobře, kdy se soupeři ujali vedení 3:0. Další pozice se stále nevyvíjely ideálně, nicméně po několikahodinovém boji se naši hráči prosadili a dokázali zvrátit výsledek k celkovému 3:3. Bodovali Trčálek, Kubín a Kučera.

Poslední zápas byl doslova o vše. Jeseník byl také “namočen” do sestupových vod. Poměrně rychle jsme se výhrami Kuby a Káji dostali do vedení. Za stavu 2:1 dohrávali Kučera, Trčálek a Kubín. Dlouhý boj se až mezi posledními dohrávanými partiemi celé soutěže rozhodl v náš prospěch, když Pavel s Filipem dovedli své partie k vítězství, tím tedy i vítězství celého týmu.

Konečným výsledkem je tedy 9. místo z 12 účastníků se ziskem 13 bodů a skóre 21,5 bodu, tedy záchrana. Výraznou měrou se na záchraně podílel host z Postoupek, na první desce hrající Tomáš Kubín, který nastoupil ve všech 11 kolech a uhrál v nich 5 bodů. Výborného výsledku dosáhl v silné konkurenci Pavel Kučera se 6 body z 11 zápasů. Všech 11 zápasů absolvoval také Jakub Matůš. 4 body z 9 zápasů dokázal získat jeden z mladších členů klubu Filip Trčálek. Můžeme se i v příští šachové sezoně těšit na souboje s velmi kvalitními soupeři z celé Moravy a pro své mladé hráče a hráčky má zajištěnu silnou konkurenci.

V přiložené fotce týmu zleva Karolína Kovářová, Tomáš Daniel Kubín, Pavel Kučera, Filip Trčálek, David Trčálek (trenér), před ním Ema Trčálková, Jakub Matůš, Ondřej Grycman a Vladislav Hrtáň (předseda oddílu). Chybí hráči Antonín Randus, Ondřej Hrtáň a Lenka Surovcová.

Odkaz na výsledky