1. VASTO Tour 2016/17 - Jablůnka

Historicky největší výprava Sokola Ústí v počtu 15 hráčů, se zúčastnila sobotního druhého turnaje série 1. Vasto tour. který se tentokrát konal v prostorách ZŠ Jablůnka. Hrálo se ve čtyřech kategoriích 9, 11, 13 a 16 let, rapid tempem na 7 kol.

Před turnajem je nutné se rozehrát :-)V nejstarší kategorii do 16 let potvrdil roli favorita a zvítězil se ziskem 5,5 bodu náš Filip Matůš. Na 6. místě skončil se ziskem 4 bodů Jakub Schön, 9. místo obsadil se ziskem 3,5 bodu Matěj Kovář a se stejným počtem 3,5 bodu byl na 10. místě Jakub Dorňák. O půl bodu míň a celkové 12. místo obsadil Jirka Ptáček a na 15. místě se ziskem 1 bodu skončil Vít Fojtík.

V kategorii do 13 let putovalo zlato opět do rodiny Matůšových, když se ziskem 6,5 bodu zvítězil teprve osmiletý Jakub Matůš. Na 5. místě skončil se ziskem 4,5 bodu Ondra Grycman. První desítku uzavíral se ziskem 4 bodů Tonda Randus. Svůj první turnaj absolvoval Michal Dorňák, který se ziskem 2,5 bodu obsadil 26. místo a na celkovém 36. místě skončila Martina Jehlářová.

V kategorii do 11 let nás zastupoval Petr Jehlář, který obsadil se ziskem 2,5 bodu celkové 31. místo.Že by nervozita před těžkým utkáním? :-)

V nejmladší kategorii do 9 let se neztratily naše dvě nejmladší účastnice. Karolina Kovářová skončila se ziskem 3,5 bodu na 13. místě a nejmladší člen výpravy, žačka mateřské školy, Juliána Grycmanová se umístila se ziskem 3 bodů na 16. místě.

Za předvedený výkon zaslouží všichni naši hráči pochvalu, ať už dosáhli lepšího či horšího umístění. Zajímavostí je, že se začínají v naší mládežnické základně tvořit sourozenecké dvojice, ať už to jsou: Matůsovi, Dorňákovi, Kovářovi, Grycmanovi nebo Jehlářovi.

Možná se to nezdá, ale i šachy jsou náročný sport a je třeba se pořádně posilnit :-)

Výsledky: ZDE