1. VASTO Tour 2016/17 - Karolinka (3. turnaj)

V sobotu 24. 3. se konalo v Multikulturním centru v Karolince třetí turnaj 1. VASTO tour – Mistrovství mládeže Valašska. Tentokrát se zúčastnila za Sokol Ústí početně omezená výprava v počtu 8 účastníků.

V kategorii do 9 let startovalo 30 hráčů a hráček.  Kvalitního výsledku dosáhla celkovým 10. místem se ziskem 4 bodů ze 7 zápasů naše nejmladší hráčka Juliána Grycmanová. Bohužel dalším dvěma zástupcům našeho oddílu Karolíně Kovářové a Kryštofu Gajdošovi se tolik nedařilo a obsadili - Kája se ziskem 2 bodů 28. místo a Kryštof se ziskem 1,5 bodu celkové 30 místo.

V kategorii do 13 let při konkurenci 28 hráčů získal bronzovou příčku Toník Randus se ziskem 5,5 bodu, když ho od vítězství dělilo při shodné bodovém zisku pouze horší pomocné hodnocení. Na celkovém 11. místě skončil Jakub Matůš se ziskem 4 bodů. Oba naši hráči startují v této kategorii jako věkově mladší.

V nejstarší kategorii jsme měli čtyři zástupce: Matěje Kováře, Jakuba Schöna, Jirku Ptáčka a Jakuba Dorňáka. Nejlepšího výsledku dosáhl třetím místem Matěj Kovář, který získal celkem 5 bodů. Na 5. místě skončil Jirka Ptáček se ziskem 4 bodů a celkové 14. a 15. místo obsadili Jakub Schön se ziskem 2 bodů a Jakub Dorňák se ziskem 1 bodu.

Poslední turnaj 1. VASTO tour 2016/17 se uskuteční 29. dubna ve Valašské Polance.

Výsledky: ZDE
Fotogalerie: ZDE a ZDE