1.Vasto tour 2017/18 finišovala na Vsetíně na Maštaliskách

Foto: Josef Kovařík

V sobotu 14. 4. vyvrcholilo čtvrtým turnajem na vsetínských Maštaliskách Mistrovství Valašska 1.Vasto tour 2017/18. Naši hráči působili ve dvou věkových kategoriích z celkového počtu čtyř.

V nejstarší kategorii do 16 let jsme měli 5 účastníků. Nejlepšího výsledku dosáhl Antonín Randus, který obsadil stříbrnou příčku se ziskem 5 bodů ze 7 zápasů. Na 5. místě se ziskem 4,5/7 skončil Matěj Kovář. Na 10. místě se ziskem 4 bodů se umístil Jakub Dorňák a další dvě příčky 11 a 12 obsadili se shodným ziskem 3,5 bodu Ondřej Grycman a Jakub Matůš. Startovní listina čítala 21 hráčů a hráček.

Po sečtení výsledků všech čtyř turnajů celé 1.Vasto tour určilo v kategorii do 16 let toto pořadí hráčů Sokola Ústí: na prvních dvou místech se umístili hráči, kteří mohli startovat v mladších kategoriích, přesto si poradili v konkurenci s věkově staršími hráči. Celkovým vítězem se stal Jakub Matůš, stříbrnou pozici obsadil Antonín Randus. Na čtvrté příčce se umístil Matěj Kovář. Další naši hráči uzavírali první desítku, osmý byl Jiří Ptáček, devátý Jakub Dorňák a desátý Ondřej Grycman. Hodnoceno bylo 21 hráčů a hráček.

V Kategorii do 9 let při neúčasti Karolíny Kovářové jsme měli dva zástupce. Juliána Grycmanová obsadila se ziskem 4 bodů ze 7 zápasů celkové 9. místo. Na 12. místě skončil se ziskem 3,5 bodu Kryštof Gajdoš. V kategorii bojovalo 23 hráčů a hráček.

Po sečtení výsledků všech čtyř turnajů celé 1. Vasto tour v kategorii do 9 let opět dominovali zástupci Sokola Ústí. Celkovou vítězkou se stala Juliána Grycmanová, stříbrnou příčku obsadila Karolína Kovářová. Na desátém místě se umístil Kryštof Gajdoš. Hodnoceno bylo 28 účastníků.

Pochvalu zaslouží všichni hráči za předvedené výkony, tak za dosažené výsledky.

Fotogalerie (Josef Kovařík): ZDE
Kompletní výsledky: ZDE