Dubnický šachový turnaj žáků - O pohár primátora mesta

V sobotu 14.3. v rámci přípravy na blížící se vyvrcholení svých soutěží využili naši žáci pozvání na sousední Slovensko na kvalitně obsazený mládežnický turnaj O pohár Primátora Dubnice nad Váhom. V konkurenci 158 hráčů (rekordní účast hráčů) se naši chlapci neztratili

a dokonce se jim podařilo přivézt dvě stříbrné medaile, o které se zasloužili sourozenci Matůšovi.

Starší Filip skončil na celkovém druhém místě se ziskem 6,5 bodu ze 7 zápasů, když ho od celkového vítězství při shodě bodů připravilo pouze horší pomocné hodnocení. Jeho mladší bratr Jakub skončil na 2. místě v kategorii do 8 let a byla to jeho první individuální medaile.

Na celkovém 20. místě se umístil Jirka Ptáček se ziskem 5/7, na celkovém 29. místě skončil Matěj Kovář (13. místo v kategorii do 11 let), celkové 38. místo Ondřej Grycman 4,5/7 (18. místo do 11 let), 56. místo Jakub Matůš 4/7 (celkové 2. místo v kategorii do 8 let), 69. místo Toník Randus 4/7 (33. místo do 11. let.).

Při tak velkém počtu soupeřů, který startoval v hlavním turnaji, kdy rozhoduje o dobrém celkovém umístění každý získaný půlbodík nebo pomocné hodnocení. Naši kluci jako jediní reprezentanti České  republiky v turnaji příkladně bojovali a svými výsledky se v početné konkurenci svých vrstevníků i starších hráčů (ročník 2001 a mladší, všichni hráli v jedné skupině) vůbec neztratili.

Jako doprovodný turnaj se zde také odehrál turnaj "B", který byl určen pro doprovod, trenéry a hráče mimo kritéria žákovského turnaje. Tohoto turnaje se zúčastnil také Vladislav Hrtáň, který se ziskem 5 bodů ze sedmi zápasů jel domů s celkovým 5. místem z 34 účastníků.

Výsledky "A" turnaje můžete studovat zde
Výsledky "B" turnaje můžete studovat zde
Fotogalerii Marka Matůše lze prohlédnout zde
Oficiální fotogalerii lze prohlédnout zde