Filip Matůš dominoval na Hradní věži 2018

V sobotu 5. 5. 2018 se v Brumově-Bylnici konal již 22. ročník turnaje O pohár kněží Mariánů. Náš oddíl reprezentovali bratři Jakub a Filip Matůšovi.

V mladší kategorii, čítajících 28 hráčů náš Jakub Matůš se ziskem 5 bodů obsadil nepopulární čtvrté místo, když mu bodově nevyšla poslední dvě kola.

Tradičně zajímavým způsobem se hrála starší kategorie. Dopoledne se konal za účasti 29 hráčů sedmikolový turnaj. Z tohoto turnaje byli první dva hráči poctěni sehráním utkání s živými šachy, které se koná při příležitosti zahájení turistické sezony na brumovském hradě. Jelikož se Filipovi Matůšovi podařilo se ziskem 6 bodů dopolední turnaj vyhrát, mohl odpoledne vyzvat na souboj druhého v pořadí Martina Hronka z ŠK Zlín.

K utkání zasedli na hradní věži, zatímco na nádvoří žáci ZŠ Brumov- Bylnice převlečeni do kostýmů, přenášeli komentované tahy na živé šachovnici pro hradní návštěvníky. Hrálo se na jedno utkání, Filip jako vítěz dopoledního turnaje měl právo volby figur. Filip si vybral černé a k vítězství mu stačilo uhájit remíz. Tu se mu bezpečně podařilo uhrát a tak se stal vítězem finálové partie.

Fotogalerie: ZDE
Kompletní výsledky: ZDE

Štítky: