Filip v Malenovicích stříbrný

V sobotu 14.2. proběhlo ve Zlíně-Malenovicích druhé kolo GP Zlínského kraje jednotlivců. Náš oddíl na tento turnaj vypravil devítičlennou výpravu.

V kategorii do 14 let jsme měli pouze jednoho účastníka, Štěpána Žáka, který v silné konkurenci nejstarší kategorie předvedl bojovný výkon, a nakonec obsadil se ziskem 3 bodů celkové 28.místo.

V kategorii do 12 let jsme měli naopak želízek v ohni nejvíce, a to pět . Nejlepšího umístnění celé výpravy dosáhl druhým místem Filip Matůš, který se prosadil s celkovým ziskem 6 bodů (zaváhal pouze s vítězem turnaje, postoupeckým Davidem Opluštilem). Filip dokázal, že svými výkony ve své kategorii patří ke špičce hráčů v rámci Zlínského kraje a je ve hře o postup na Mistrovství České republiky. Do první desítky se umístil devátým místem Jirka Ptáček, který získal 4,5 bodu. Předvedl kvalitní výkon, který potvrdil dobrým umístěním. Na 18.místě skončil Matěj Kovář, kterému se po dobrém začátku (3,5 bodu ze 4 zápasů) v posledních třech kolech už tolik nedařilo a přišel tak o šanci dosáhnout na lepší umístění. Dále se umístili tříbodoví David Žídek (21. místo) a Lukáš Žák (28.místo). Kluci se snažili, ale chybí jim více zkušeností.

V kategorii do 10 let jsme měli tři zástupce. Nejlepšího umístnění dosáhl 8. místem nejmladší člen výpravy, teprve šestiletý Jakub Matůš, který získal celkem 4,5 bodu. Škoda jen několika drobných zaváhání, mohlo to být i lepší umístění, Na Kubovi je vidět, že se pro šachy zapálil, pracuje na sobě, což přináší výsledky. Na 16. místě skončil se 4 body Ondra Grycman a na 27. místě se ziskem 3 bodů se umístil Toník Randus.

Na všech klucích výpravy byla vidět snaha o co nejlepší výsledek, za což si zaslouží velkou pochvalu. Na výkonu je však trochu je vidět, kdo dává šachové přípravě více času a kdo míň, a že je stále co zlepšovat.

Zvláštní poděkování patří taky řidičům výpravy pánům Matůšovi, Ptáčkovi a paní Žídkové.

Zde je možné studovat výsledky (HD10, HD12, HD14)
Zde si můžete prohlédnout několik fotografií Marka Matůše.