GP mládeže - 3. turnaj Nedakonice

V sobotu 23.3.2019 jsme se jeli účastnit GP v Nedakonicích. Tato soutěž se hraje jako série 4 turnajů, přičemž nejlepší v součtu všech postupují na MČR v rapidu. Náš oddíl zde reprezentovalo 11 dětí ve všech třech kategoriích (HD10, HD12 a HD14). Jak se jim dařilo? O tom níže.

V nejmladší kategorii se mimo naše stálá jména Julku, Káju, Klárku a Kryštofa představili i malí z letošních začátečnických kroužků Filip, Ema, Tom a Kryštof. Mladší Kryštof, Ema a Tom spolu s Filipem ještě tvrdě sbírají zkušenosti a každým turnajem se plno nových věcí učí (ať už šachově, tak i systém, chování na turnaji apod.). Kryštof nakonec po sedmi kolech získal jeden bod, Ema dva, když v posledním

kole hráli spolu. Dva body získal taky Tomáš. Všechny nás ještě trápí plno přehlédnutí a nedostatečná pozornost po celou dobu partií, ale jejich šachová cesta teprve začíná. Stejně tak i Filip (34. místo), který stejně jako Klárka (37. místo) získal 3 body, což je vzhledem k partiím slušný výsledek. Oba hráli partie dost pozorně, nicméně body (a síla soupeřů) byly jako na houpačce, a přestože se silnějšími soupeři bojovali, tak častými přehlédnutími přicházeli o své body. 3,5 bodů získal Kryštof G. (31. místo), který také střídavě bodoval a nuloval Kryštof se po delší pauze opět vrátil ke hraní v plné síle a doufám, že s šachovými figurkami ještě parádit bude. Kája (19. místo, 4. místo v holkách) a Julča (16. místo, 2. místo v holkách) obě získaly 4 body, a to v prvních pěti kolech! Poslední dvě kola však nedopadla úplně dle jejich představ, kdy se silnými soupeři (všichni z nejlepší desítky) bojovaly srdnatě a v poslední partii i dost dlouho, soupeři však v těžkých pozicích balancovali trochu lépe a tentokrát sbírali body (i když to do poslední chvíle mohlo dopadnout jakkoliv, holky čarovaly až do konce). Ne náhodou stále vedou průběžné pořadí (Julka 1. a Kája 2. - takže do posledního turnaje jdou obě se zajímavými šancemi).

V prostřední kategorii jsme měli zastoupení v Ondrovi (20. místo) a Kubovi (5. místo). Ondra získal 3,5 bodů, ze začátku taky bodově "houpal", v posledních 2 kolech však získal 1,5 bodu a tak vyskočil bodově i v pořadí. V porovnání s dvěma předchozími turnaji právě tyto 1,5 bodu má navíc, ukazuje tedy zlepšení, přestože začal teprve nedávno, tak postupně dohání. Moc fajn turnaj se povedl Kubovi, který prohrál jen s Klárkou Spáčilovou a Matějem Kopeckým, jinak soupeře i ve složitých pozicích přehrál a získal skvělých 5 bodů.
V nejstarší kategorii byl tentokrát jen Toník (5. místo), kterému se stejně jako Kubovi dost dařilo. turnajem prošel pouze s jednou prohrou, jeho partie byly podobně jako u Kuby nezřídka dost dlouhé a komplikované a také se mu s nimi dařilo úspěšně rvát.

Všem zúčastněným díky za další fajn šachový den, rodičům/řidičům díky za pomoc s dopravou a těším se na další společné šachování.