GP Zlínského kraje 2016/2017 finišovalo na Vsetíně

Foto: Josef Kovařík

Do konečných bojů vstoupil čtvrtým turnajem ve Vsetíně na Maštaliskách letošní ročník GP Zlínského kraje. Ve hře bylo jak konečné umístění, tak i postupové místa na Mistrovství ČR. Náš oddíl vyslal do konkurence s nejlepší krajskou špičkou na tento turnaj devítičlennou výpravu hráčů bojujících o co nejlepší umístění v celém seriálu GP.

V kategorii do 14 let měl jistý postup na Mistrovství ČR po třech vítězstvích v turnajích Filip Matůš. I v závěrečném turnaji potvrdil svoji dominanci v GP a se ziskem 6,5 bodu opět zvítězil. Na 5. místě skončil se ziskem 4,5 bodu Matěj Kovář a na 10. místě se ziskem 4 bodů se umístil Jakub Dorňák. V kategorii startovalo 22 účastníků a hráček.

Foto: Josef KovaříkV kategorii do 12 let jsme měli dva naše zástupce. Ondra Grycman potvrdil zlepšující formu a obsadil se ziskem 5,5 bodu bronzovou příčku. Tonda Randus skončil se ziskem 4 bodů na 13. místě. V kategorii startovalo 35 hráčů a hráček.

V kategorii do 10 let předvedl vynikající výkon potvrzený plným bodovým ziskem 7 bodů Jakub Matůš. Dále se umístili naši benjamínci: se ziskem 3 bodů na 39. místě Kryštof Gajdoš, hned za ním na 40. místě se ziskem 2,5 bodu Juliána Grycmanová a na 48. místě se ziskem 2 bodů Karolína Kovářová. V kategorii startovalo 52 hráčů a hráček.

Hned po skončení turnaje se začaly počítat konečné výsledky celé GP Zlínského kraje. Do konečné tabulky byly započítávány tři nejlepší výsledky ze čtyř turnajů celé GP.

V kategorii do 14 let zvítězil Filip Matůš (3x1místo). Tímto umístěním se kvalifikoval na Mistrovství ČR. Na celkové 7. pozici se umístil Matěj Kovář (5., 5. a 9. místo). Na 12. místě skončil Jakub Dorňák (10., 11. a 12. místo). Z dalších našich hráčů skončil na celkovém 17. místě Jirka Ptáček a na 28. místě Jakub Schön. Oba bohužel neodehráli požadovaný počet tří turnajů. Hodnoceno bylo celkem 38 hráčů.

V kategorii do 12 let jsme měli v první desítce dva hráče. Na konečném 5. místě se umístil Ondřej Grycman (3., 6. a 6. místo) a na pěkném celkově 7. místě skončil nováček v této kategorii Toník Randus (4., ,5. a 10. místo). Hodnoceno bylo 21 hráčů.

V kategorii do 10 let utekl jen těsně o jedno místo postup na Mistrovství ČR Jakubu Matůšovi (1., 2. a 5. místo), který skončil na pěkném celkovém 3. místě. Dále se umístil na 39. místě Kryštof Gajdoš (32. a 38. místo).  Hodnoceno bylo 65 hráčů. Mezi děvčaty v této kategorii skončila Juliána Grycmanová na 5 místě (2 x 5. místo) a 15. místo obsadila Karolína Kovářová (8. a 9. místo). Hodnoceno bylo 20 děvčat.

Velmi kvalitního výsledku jsme dosáhli v celkovém pořadí 24 šachových oddílů Zlínského kraje, kteří se zúčastnili soutěží GP Zlínského kraje. V tomto hodnocení náš oddíl potvrdil svou kvalitu, když se Sokol Ústí umístil na vynikajícím celkovém 2. místě za ŠK Staré Město.

Poděkování patří všem hráčům za předvedené výsledky. Trenérům Martinu Beilovi a Davidu Trčálkovi za vynikající práci a rodičům za pomoc při zajištění účastí hráčů na turnajích Zlínského GP. 

Výsledky: ZDE, celkové výsledky: ZDE
Fotogalerie: ZDE