GP Zlínského kraje 2016 - 3. turnaj v Hošťálkové

Hned desetičlenná výprava Sokola Ústí se zúčastnila v sobotu 9.4. třetího dílu GP Zlínského kraje, který pořádal zástupce našeho regionu Sokol Hošťálková. Hrálo se na 7 kol rapid s tempem 2x 20 minut.

V doprovodné kategorii OPEN  získal třetí místo se ziskem 4,5 bodu Radek Zgarba. V kategorii do 14 let jsme měli čtyři zástupce. Nejlépe se umístil se ziskem 4,5 bodu na 7. místě Filip Matůš, což mu prozatím stačí po třech turnajích GP na celkově třetí místo, zajišťující postup na Mistrovství ČR. Dále se z našich hráčů v sobotním turnaji umístili: Jakub Dorňák na 15. místě se zikem 3,5 bodu, na 16. místě skončil se stejným bodovým ziskem Jakub Schön a na 20. místě se ziskem 3 bodů se umístil Jirka Ptáček. V kategorii startovalo celkem 30 účastníků.

V kategorii do 12 let jsme měli čtyři zástupce. Nejlepšího výsledku celkovým čtvrtým místem se ziskem 5 bodů dosáhl po kvalitním výkonu Ondra Grycman. Na 8. místě se umístil se ziskem 4,5 bodu Matěj Kovář, který zaslouží pochvalu za bojovný výkon, kde mu k většímu bodovému zisku scházelo jen trochu pověstného štěstí. Kluky doplnily ve statovní listině dvě děvčata: na celkovém 22. místě se umístila Martina Jehlářová se ziskem 3 bodů. Toto umístění jí zajistilo stříbrnou příčku mezi děvčaty v této kategorii. Na 31. místě se umístila se ziskem 2 bodů Verča Vychopňová. Startovalo celkem 34 účatníků.

V kategorii do 10 let se umístil se ziskem 5 bodů na celkovém 5.místě Toník Randus a na 9. místě  se ziskem 4,5 bodu skončil Jakub Matůš, který tímto umístěním získal vítězství v kategorii hráčů do 8 let. Oba kluci zaslouží pochvalu za dobrý výkon. V kategorii do 10 let startovalo 43. účastníků.

Fotogalerie: ZDE
Výsledky: ZDE
Celkové pořadí GP: ZDE