GP Zlínského kraje 2017/2018 – 2. turnaj v Bezměrově

Karolína Kovářová

V sobotu 10. února vyrazila šestičlenná výprava bojovat o body ve druhém kole GP Zlínského kraje v rapid šachu do Bezměrova u Kroměříže.

V nejstarší kategorii do 14 let jsme měli dva zástupce: Matěje Kováře a Ondru Grycmana. Matěj bojoval do posledního kola o medaile, bohužel zaváhání v posledním kole s domácím Opluštilem ho odsunulo s celkovým ziskem 4 bodů na konečnou osmou příčku. Ondrovi zase výsledkově nevyšlo čtvrté a páté kolo. Pak se výpadek snažil dohnat, ale celkový zisk čtyř bodů na víc než na konečné 10. místo nestačilo.

Juliana Grycmanová

V kategorii do 12 let nás reprezentoval Toník Randus, který odehrál trochu smolný turnaj, když se ziskem 5 bodů skončil velmi těsně, o pomocné hodnocení, na nepopulárním čtvrtém místě. V kategorii bojovalo 28 hráčů a hráček.

V nejmladší kategorii do 10 let jsme měli 3 zástupce: Kubu Matůše, Káju Kovářovou a Julku Grycmanovou. Kuba bojoval o medaile, ale stejně jako Toníkovi to nestačilo a skončil s 5 body o pomocné hodnocení na čtvrtém místě. Na celkovém 9. místě a na stříbrné příčce mezi děvčaty se ze ziskem 4 bodů umístila Kája Kovářová a na celkově 21. místě se ziskem 3 bodů skončila Juliana Grycmanová. V kategorii hrálo 30 hráčů a hráček.

Výsledky: ZDE