GP Zlínského kraje minulostí

V sobotu 23.5. se uskutečnil v sálech historických Maštalisek na Vsetíně poslední turnaj GP Zlínského kraje – 10. ročník Májového turnaje mládeže. Před začátkem turnaje bylo provedeno vyhodnocení Krajského přeboru družstev starších žáků, kde vybojovalo družstvo Sokola Ústí stříbrné medaile.

 V Májovém turnaji jsme měli zastoupení v celkem šesti hráčích.

V kategorii do 12 let Filipa Matůše, Matěje Kováře, Jakuba Dorňáka a Jirku Ptáčka, který se čerstvě stal po přestupu z TJ Karolinka kmenovým hráčem našeho oddílu. Zejména Filip Matůš měl šanci bojovat o celkové vítězství v celé GP Zlínského kraje. Po vítězství v prvním kole narazil v oddílovém derby na Jirku Ptáčka a utkání po boji skončilo remízou. V dalším kole prohrál s vsetínským Štěpánem Husou, a když ztratil půlbod s Viktorkou Všetulovou ze Starého Města, naděje na vítězství se rozplynuly. Přesto zabojoval a v posledních dvou kolech získal dva body s Postoupeckými Karlou Pospíšilovou, a zejména z dosud neporaženým Davidem Opluštilem, což ho nakonec vyneslo na nepopulární čtvrté místo. V celkovém hodnocení celého GP Zlínského kraje Filip obsadil stříbrnou příčku, což je nejlepší individuální výsledek v této kategorii dosažený hráčem Sokola Ústí. Tímto umístěním se kvalifikoval na zářijové Mistovství České Republiky. Dalším naším hráčem byl Matěj Kovář. Matěj převedl bojovný výkon, za který získal 4 body, což znamenalo konečné 12.místo. Toto umístění ho vyneslo na celkové pěkné 10. místo v rámci Zlínského kraje. Největším sobotním překvapením byl výkon Jakuba Dorňáka, který se po slabším začátku turnaje stále zlepšoval, a zejména výhra v posledním kole nad favorizovaným Michalem Ondrouškem z Bystřice pod Hostýnem příjemně překvapila a znamenala se ziskem 4 bodů celkové 13. místo. V hodnocení celé GP obsadil konečné 19. místo. Čtvrtým hráčem našeho oddílu v této kategorii byl Jirka Ptáček. Jirkovi kromě remízy s Filipem Matůšem turnaj výsledkově moc nevyšel, chybělo mu i trochu sportovního štěstí, proto nakonec obsadil se ziskem 3 bodů 17. místo. V celkovém hodnocení GP mu to vyneslo konečné 12. místo.

V kategorii do 10 let jsme měli v sobotu dva naše zástupce. Ondra Grycman po slibném začátku narazil na silnější soupeře, a tak z celkovým ziskem 4 bodů obsadil 10. místo. Tímto umístěním nakonec obsadil v celkovém hodnocení konečné 14. místo. Druhým naším hráčem byl Jakub Matuš, který odvedl vzhledem ke svému věku kvalitní výkon a se ziskem 4 bodů se umístil na 11. místě. V celkovém pořadí GP do 10 let obsadil 9. místo, což je vzhledem jeho věku 7 let vynikající umístění.

Fotogalerii si můžete prohlédnout ZDE
Výsledky ZDE