GP Zlínského kraje - Staré Město

V sobotu 26. 11. zajížděli naši žáci na první turnaj série GP Zlínského kraje do Starého Města. Výprava skýtala 8 hráčů, kteří startovali ve věkových kategoriích do 10, 12, 14 let. Hrálo se 7 kol s časovým intervalem na 2 x 15 minut + 5 s na tah.

V nejstarší kategorii do 14 let jsme v 30ti členné startovní listině měli největší zastoupení v počtu pět hráčů: Filipa Matůše, Jirku Ptáčka, Jakuba Schöna, Matěje Kováře a Jakuba Dorňáka. Turnaj nejlíp vyšel Filipovi Matůšovi, který po vynikajícím a soustředěném výkonu zvítězil v celé kategorii s plným bodovým ziskem 7 bodů, čímž potvrdil svou dominanci při nasazení ve startovní listině. Na 10. místě skončil se ziskem 4 bodů Jirka Ptáček, 13. místo obsadil ze stejným bodovým ziskem, ale horším pomocným hodnocením Matěj Kovář. Na 16. místě skončil se ziskem 3,5 bodu Jakub Schön a 18. místo obsadil se ziskem 3 bodů Jakub Dorňák.

V kategorii do 12 let v startovní listině čítajících 35 hráčů startovali v našich barvách dva hráči: Ondra Grycman a Tonda Randus. Ondra potvrdil formu a ziskem 5 bodů obsadil celkově 6. místo. Nováčkem v této věkové kategorii byl Toník Randus, který se ziskem 4 bodů obsadil 11. místo.

V nejmladší kategorii do 10 let v startovní listině o 35 hráčích, bojoval Jakub Matůš. Kuba předvedl bojovný výkon do posledního kola, získal 5 bodů a pouze horší pomocné hodnocení ho připravilo o bronzovou medaili.

V hodnocení družstev skončili hráči Sokola Ústí při zisku 61 bodů na konečném 3. místě ze 17 hodnocených klubů.

Všichni hráči zaslouží pochvalu za snahu o co nejlepší umístění. 

Poděkování taky zaslouží řidiči výpravy pánové Matůš, Randus a Schön.

Odkaz na kompletní výsledky ZDE