Jakub Matůš na Mistrovství ČR v rapid šachu

Ve dnech 8. a 9. září se konalo v Kulturním domě ve Žďáru nad Sázavou Mistrovství ČR mládeže v rapid šachu. Hrálo se na 9 kol s časem na partii 20 minut + 5 sekund na tah.

Ze Zlínského kraje se v kategorii chlapců do 10 let kvalifikoval mezi 44 nejlepších hráčů z celé ČR hráč Sokola Ústí Jakub Matůš. V kategorii chlapců do 10 let byl v startovním poli nasazený jako 20. hráč. Toto nasazení se mu nepodařilo těsně obhájit a skončil s celkovým ziskem 4,5 bodu z 9 zápasů na konečném 22. místě. O tomto umístění rozhodly zejména poslední dvě kola, ve kterých se Jakubovi nepodařilo v dobře rozehraném turnaji zabodovat.Filip Matůš a Vladislav Hrtáň se zúčastnili doprovodného turnaje.

Trenér Martin Beil dohlíží na hráče.Poděkování patří trenéru Martinu Beilovi, pod jehož odborným dohledem se Jakub připravuje.

V doprovodném Národním Openu hrajícího se ve stejném hracím tempu jako Mistrovství ČR, při účasti 80 hráčů, hájili naše barvy Filip Matůš a Vladislav Hrtáň, kteří nakonec obsadili: Filip Matůš  celkové 6. místo se ziskem 6,5 bodu z 9 zápasů a Vladislav Hrtáň 26. místo se ziskem 5 bodů z 9 zápasů.