Konec v Bielu

Navzdory předposlednímu kolu, kde jej trochu vydšsil Giri, byl Maxime Vachier.Lagrave schopen proti Radku Wojtaszkovi, který skonřil druhý, hrát solidní šachy a skončil na prvním místě, také díky tomu, že Hou Yifan nevyhrála, takže s ním nedělila konečnou pozici.

Kolo 10, 24/7, 2014

Pentala Harikrishna 2726 1-0 Hou Yifan 2629

Alexander Motylev 2698 ½-½ Anish Giri 2750

Maxime Vachier-Lagrave 2766 ½-½ Radoslaw Wojtaszek 2733

Pentala Harikrishna pokračoval v jeho výstavbě proti Najdorfovi a zase nezískal žádnou výhodu ze zahájení. Přesto dovedl partii s Hou Yifan po velmi dlouhém průběhu do vítězného konce. Číňanka zaváhala v několika důležitých chvílích, nevyrovnala hru, a když už bylo skoro vše ztraceno, obětovala a to už indický hráč využil ve svůj prospěch a v konečnou třetí pozici, kterou dělí společně s Hou Yifan a Anishem Girim.

Giri zahájil klasickou sicilskou, na což Alexander Motylev odpověděl Rauzerovým útokem. Navzdory pěkně znějícímu názvu zahájení partie dospěla k brzkému opakování tahů..

No a v neposlední řadě musel Maxime Vachier-Lagrave remizovat, aby si zajistil dělené první místo (v případě výhry Hou Yifan) a také, téměř bez problímů, k tomuto výsledku, po výměně několika figur v Najdorfovi, dospěl.


Oficiální stránka turnaje
Oficiální fotogalerie