KP starších žáků – druhé trojkolo

Celá výprava Sokola Ústí společně s oběma týmy ŠKZ Vsetín (foto: Josef Kovařík)

V sobotu 24.1.2015 zajížděli naši žáci na druhou sérii zápasů Krajského přeboru do Zlína-Malenovic. Před odjezdem měl náš tým problémy s obsazením poslední šachovnice, a tak místo nemocných Davida Žídka a Jakuba Matůše byl povolán Marek Zeťák, který zasáhl do šachových bojů po delší odmlce.


K prvnímu utkání jsme nastoupili proti Zbrojovce Vsetín „B“. Toto derby přineslo dramatický průběh utkání, v němž měl navrh každou chvíli někdo jiný. První vyhrál na poslední šachovnici Marek Zeťák, za Vsetín vyrovnal Štěpán Řezníček, když porazil Jirku Ptáčka. Další bod urval po velkém boji na druhé šachovnici Filip Matůš a utkání se rozhodovalo na čtvrté šachovnici, kde se po dramatické zápletce nakonec prosadil Matěj Kovář, čímž zvýšil na vítězných 3:1. Konečný výsledek stanovil prohrou na první šachovnici Radek Zgarba.

Druhé kolo nás čekal silný soupeř Zlíntermu. Na poslední šachovnici vystřídal Marka Zeťáka Ondra Grycman. Tento zápas našim klukům zejména na prvních dvou šachovnicích bohužel nevyšel a prohráli jsme celkem jednoznačně 1,5:3,5. Za Ústí bodoval Matěj Kovář a půlbod přidal Jirka Ptáček.

Třetí kolo jsme se utkali z posledním celkem Boršic. Na poslední šachovnici nastoupil opět Marek Zeťák. V tomto utkání jsme splnili roli favorita a zvítězili jsme jednoznačně 4:1. Výhry zaznamenali Radek Zgarba, Filip Matůš, Jirka Ptáček a Marek Zeťák.

Sobotní zisk šesti bodů znamenal udržení druhé pozice s jedním bodem ztráty na první Zbrojovkou Vsetín „A“. Poslední tři kola pořádá náš oddíl v sobotu 24.4. v kulturním domě ve Valašské Polance. Věříme že toto domácí prostředí pomůže našim hráčům k zisku některé z medailí.

Poděkování patří zejména sobotním řidičům výpravy, Mirce Kovářové a Marku Matůšovi.