KS mládeže 2018

V sobotu 12.10. proběhlo krajské kolo soutěže mládeže. Vyšší soutěž Krajský přebor jsme hráli ještě nedávno, než se nám předloni povedlo postoupit do 1. ligy mládeže, kterou stále hrajeme (viz odkaz tady). Do SM jsme přijeli v sestavě Toník Randus, Ondra Grycman, Kuba Dorňák, Kája Kovářová a Julča Grycmanová.

Julka se usmívá nad partií Káji

První dvě kola byli soupeři papírově slabší, povedlo se nám vyhrát 5:0. Další dva zápasy už byly s velmi vyrovnanými družstvy, které se spolu s námi praly o přední medailová místa. Ve velmi napjatých a šachově zajímavých bojích nakonec přišly dost kruté prohry 4:1 se Starým Městem a 4,5:0,5 s Kunovicemi.

Další kolo jsme měli volno (tedy 5:0 - jelikož bylo jen 9 týmů na 7 kol, nebylo to tak překvapivé). A v kole předposledním jsme bojovali se Slavičínem, dalším favoritem, který přijel v dobré formě. V dramatickém zápase se nám podařilo resuscitovat bohyni Caissu, která nám trošičku štěstí přinesla a vyhráváme 3:2.Kluci se upravují před samotným focením...

I přes výhru 5:0 s Boršicemi v posledním kole nám medaile nevyšla, byť velmi těsně. Celý tým předváděl slušnou hru, nakonec to o pověstný chloupek nevyšlo. Slavičín na 2. místě měl náskok jen 1 partiového bodu a Kunovice na 3. místě byly dokonce jen o polovinu bodu před námi.

Výsledky můžete studovat ZDE.

Štítky: