Letní turnaje 2021

Během letních prázdnin se toho šachově událo docela dost. Na třech turnajích se objevily naše mládežnické naděje. Jak se jim dařilo? Čtěte dále...

Ve dnech od soboty 3.7. do pátku 9.7. proběhl další ročník Přeboru Vsetína. Turnaj byl tímto rokem ve formátu open, nicméně pro omezený počet hráčů, a to 32 v jedné kategorii.

Náš oddíl reprezentovali 3 hráči: Filip Matůš, Jakub Matůš a Jakub Dorňák. Naši 3 hráči měli speciální start, neboť vynechali první kolo. Na sedmém místě skončil s 5 body Filip Matůš (nasazený 3.), 14. byl Jakub Matůš také s 5 body (nasazený 28.) a na 30. místě se umístil s 2,5 body Jakub Dorňák (nasazený 25.). Díky všem zúčastněným za dobrý sportovní výkon a reprezentaci oddílu.

V srpnu se odehrávaly dva turnaje. Turnaj přátelství v Olomouci a FIDE Open Staré Město.

Ve Starém Městě se krajské výpravy pod vedením Davida Trčálka zúčastnil Filip Matůš. Po střídavém "švýcarském" bodování se mu nepodařil závěr turnaje a nakonec získal 4 body, které stačily na 45. místo konečného pořadí.

Výsledky

Od pátku 13. 8. do neděle 15. 8 se v Olomouci v prostorách přírodovědecké fakulty odehrál tradiční Turnaj přátelství, který byl opět kvůli pandemickému nařízení přesunut z původního velikonočního termínu na sluneční srpnový víkend.

Naše výprava dětí z Ústí se ve složení Jakub Matůš, Karolína Kovářová, Filip Trčálek, Ema Trčálková s trenérem Matějem Kovářem vydala v páteční ráno Valašským epressem vyrobeným na Slovensku za turnajem získávat body, ale taky samozřejmě nové zkušenosti. I přes připomínky na nešťastné datum jsme až na jeden kufr dorazili všichni v pořádku na fakultu, kde nás čekal Sebík natěšený na jeho úplně první vážný turnaj a společně jsme se připojili ke krajské výpravě pod vedením Martina Beila. Za náš oddíl se nejlépe dařilo Kubovi, který potvrdil své nasazení v turnaji C a se slušnými 6,5 body z devíti skončil kvůli horšímu druhému pomocnému hodnocení na čtvrtém místě. Povedený turnaj má za sebou i Filip, který se probojoval v předposledním kole na první šachovnici, kde bojoval o bod s pozdější vítězkou turnaje, a nakonec se umístil se 4,5 body na 11. místě. Celý turnaj proběhl hladce, bez větších problémů a těšíme se na další ročník, snad již v tradičním velikonočním termínu.

Výsledky

Děkujeme všem hráčům a rodičům za reprezentaci oddílu v letních měsících a těšíme se na další šachování během školního roku. Snad co nejdéle naživo.