MČR škol opět úspěšně

Celý tým ZŠ Valašská Polanka
Opět ve Zlíně, tentokrát 18. a 19. června, jsme se přijeli účastnit MČR školních čtyřčlenných družstev. Turnaj se hrál švýcarským systémem (řízen počítačem) na 9 kol tempem 20 minut každému hráči s přídavkem 5 sekund na tah. Tým pořadatelů především z místního šachového klubu odvedl opět skvělou práci a turnaj šlapal, jak jen mohl. Jako hlavní pomocné hodnocení se počítalo skóre na jednotlivých šachovnicích, bylo tedy nutné bojovat o každou remízu/výhru, naskytla-li se příležitost, protože finální rozdíly jsou v tak početném startovním poli (okolo 30 družstev) velmi těsné.

A kdo konkrétně zasahoval do bojů ve Zlíně? Ve družstvu ZŠ Valašská Polanka to byli po řadě dle šachovnic Matěj Kovář, Ondra Grycman, Toník Randus a Kuba Matůš, kteří statečně bojovali v kategorii druhého stupně. Při prvním hracím dnu se kluci drželi svého nasazení (24. místo) a přenocovali na 21. pozici. Během druhého hracího dne však zabrali na plné obrátky a dokonce získali o bod víc než den předtím (a to hráli o jedno kolo méně). Všichni společně makali jak nejlépe uměli a po tom, co každý přidal svůj díl práce, se nakonec mohli radovat ze skvělé 15. pozice konečného pořadí, tedy o řadu míst nad papírovými předpoklady. Pozoruhodné je, že jako jediné družstvo z celé startovní listiny není školou z města (a za sebou nechala tedy daleko větší školy). A to se na MČR kvalifikovala už podruhé, jednou dokonce i s prvním stupněm. Takový úspěch v podobných soutěžích družstev každá škola nemá.

Celý tým ZŠ Valašská Polanka
Podobných úspěchů dosahuje pravidelně i "Strojní průmyslovka" ze Vsetína, ve které také nastupují naši hráči, letos Radek Zgarba, který se svým týmem skončil na výborném osmém místě a až do posledních kol se prali o příčky medailové. Radkovi se podařilo získat 3,5 bodů, hrál na třetí šachovnici.
 
Všem našim hráčům děkujeme za předvedenou hru, gratulujeme jejich školám k velmi pěkným výsledkům a těšíme se na další šachové souboje, ve kterých předvedeme to, na čem pravidelně pracujeme.
 
Podrobné výsledky můžete studovat zde
Stránka turnaje (s odkazem na záznam přenosu)
Štítky: