Mistrovství ČR mládeže 2017

Jakub Matůš na MČR 2017

Ve dnech 11. až 18. března se konalo v Koutech nad Desnou Mistrovství ČR mládeže. V kategorii do 10 let se kvalifikoval mezi 24 nejlepších hráčů z celé ČR hráč Sokol Ústí Jakub Matůš. V kategorii byl nasazený jako 20. hráč a skončil se ziskem 3,5 bodu z 9 zápasů na celkovém 18. místě.

Kuba pracoval pod dohledem svého trenéra Martina Beila, který přiložil Jakubovo stručné hodnocení:

"Kuba je jako hráč velice nápaditý, vysloveně kombinačního stylu. Je vyloženě závislý na aktivitě – rád kombinuje, útočí, vytváří hrozby. Silný je v zápletkách a bitkách divokého stylu, dokud má čím, tak velice nebezpečně útočí, nevadí mu ani oběti materiálu. Velmi pěkná byla například Kubova partie se stříbrným medailistou Wernerem, kterého černými v dračí sicilské v zápletkách v podstatě přehrával. V partiích se nám stávají dvě základní chyby – buď když Kubovi v útoku dojde pára a zůstane materiál míň, anebo když dostane pasivní pozici a potom neví, co s tím má dělat. Zapracovat musíme na ladění aktivního repertoáru zahájení a také na schopnosti hrát klidnější pozice, zejména koncovky."

V doprovodném Národním Openu hájil naše barvy Filip Matůš, který nakonec obsadil jako celkově 9. nasazený konečné 6. místo se ziskem 6 bodů z 9 zápasů. Filip se 7 kol pohyboval na čelních místech tabulky. Bohužel zisk pouhého půl bodu v posledních dvou kolech znamenalo konečné 6. místo z 60 účastníků turnaje.

Výsledky: ZDE
Fotogalerie: ZDE