Okresní přebor škol – Vsetín

Ve středu 22. 11. se uskutěčnilo v SVČ Alcedo Vsetín a na Masarykově gymnáziu okresní kolo Přeboru škol čtyřčlenných družstev. Hrálo se na 7 kol olympijským bodovacím systémem ve třech kategoriích střední školy, ZŠ 5.-9. třída a ZŠ 1.-5.třída) za celkové účasti 28 celků. Náš šachový oddíl měl v družstvech hráčské zastoupení ve všech třech kategoriích.

V nejstarší kategorii středních škol byli v sestavě vítězného čtyřčlenného družstva SPŠS  Vsetín, hned dva hráči našeho oddílu: na druhé šachovnici Radek Zgarba se ziskem 5 bodů ze 6 zápasů, na čtvrté šachovnici Lukáš Trčálek (5,5 bodů ze 6 zápasů). Spolu s nimi byli v družstvu hošťálkovští Jakub Krejča 5/6 a Ondřej Vraj 4,5/6. Na druhém místě skončil celek Masarykova gymnázia A, jehož barva hájila Adéla Bierská, která na třetí šachovnici vybojovala 4,5 bodu ze 6. Oba týmy postoupily do krajského kola.

V kategorii základních škol 6.-9. třída jsme měli zastoupení v celcích Základní školy Valašská Polanka a Masarykova gymnázia. Zde zvítězil celek Základní školy ve Valašské Polance, který po dlouhé době přerušil nadvládu hráčů ZŠ Hošťálková.

Družstvo potvrdilo papírové předpoklady favorita soutěže, když bezpečně zvítězilo ze ziskem  24,5 bodu, na kterém se podíleli: Filip Matůš (7 vítězství ze 7 zápasů), Matěj Kovář 4,5/7, Ondřej Grycman 6/7 a Jakub Dorňák 7/7. Na druhém místě skončil celek Masarykova gymnázia A se ziskem 20,5 bodu, na kterém se taky podíleli hráči Sokola Ústí Jiří Ptáček 5,5 bodu ze 7 a Jakub Schon 2/2. Obě družstva postoupila do únorového krajského kola.

V kategorii základních škol 1.-5. třída získal celek ZŠ Valašské Polanky druhé místo s celkovým ziskem 21,5 bodu. Na zisku stříbrné medaile se výsledkově podíleli: na první šachovnici Jakub Matůš, který získal 7 bodů ze 7 zápasů, na druhé šachovnici uhrál Toník Randus 6/7, na třetí šachovnici bojovala Karolina Kovářová 3/6, na čtvrté šachovnici hrála Juliána Grycmanová 5/6. Do bojů zasáhl také Kryštof Gajdoš, který získal půl bodu ze dvou zápasů.

Všichni hráči Sokola Ústí zaslouží pochvalu za předvedený výkon a postupujícím přeji hodně úspěchů v krajském kole, které se koná v únoru ve Zlíně.