Přebor města Vsetína 2018


Jak je již zvykem, od 4. do 11. července probíhal Přebor města Vsetína pod taktovkou Zbrojovky Vsetín. Turnaj se opět konal v prostorách vsetínského Domu kultury, hrál se na 9 kol švýcarským systémem a znovu nechyběli naši zástupci.

Většina mladých hráčů z našeho klubu se turnaje účastnila společně s výpravou Zlínského kraje, kde pod vedením trenérů Martina Beila, Dominika Paráka a Davida Trčálka měli servis v podobě rozborů partií hned po sehrání, k tomu také doprovodný program ve formě sportovního vyžití, deskových her a dalších aktivit. V podstatě jsme se každý den od 9 do 22 hodin bavili šachem a program měli naplněný.

Průběžné zpravodajství z krajské výpravy jsme přinášeli v úvodním i v pokračovacím článku na vsetínských stránkách. Průběžné zpravodajství od pořadatelům turnaje včetně partií z A-turnaje k přehrání najdete v turnajovém bulletinu.

Turnaj byl rozdělen do dvou skupin, v té obtížnější, A turnaji, hráli dva naši zástupci. Filip Matůš, který hrál podobně silný turnaj poprvé, odehrál několik půlbodíků a v posledním kole se mu podařilo ukořistit výhru. Celý turnaj byl pro něj sběrem zkušeností, které prací na partiích zúročí v budoucnu. Radek Zgarba získal 3 body z devíti možných asi chtěl trochu více, nadějné pozice se mu ne vždy podařilo prosadit ke kýženým výsledkům.

V B turnaji hrálo zbylých 5 zástupců. Nejlépe se dařilo Matěji Kovářovi, který odehrál velmi slušný turnaj, potvrdil svůj šachový posun a úspěšně trápil daleko zkušenější soupeře. Lukáš Trčálek měl do posledních kol stejně jako Matěj skvěle rozehraný turnaj, prohrál jen dvakrát za turnaj a chyběl kousek k finančním odměnám. 

Kuba Matůš odehrál turnaj velmi slušně, zahrál si s velmi zkušenými soupeři, dokonce se mu podařilo porazit i Viktorku Všetulovou. Ondra Grycman nezačal turnaj skvěle, ale poslední 4 kola mu velmi pomohla dostat se nahoru výsledkovou listinou. Kuba Dorňák střídal nuly s jedničkami tak nějak "švýcarsky", avšak výhrou v posledním kole se také vyšvihl nad papírové předpoklady.

Všichni hráči odehráli turnaj dost povedeně a zaslouží si pochvalu a poděkování, ne však primárně za výsledky, ale hlavně za přístup a za to, že je šachy baví, ostatní pak přichází s tím.

Díky také pořadatelům za zorganizování turnaje v pohodové atmosféře a za výbornou spolupráci s krajskou výpravou.

Odkazy:

Průběžné zpravodajství z turnaje
Výsledky turnaje A
Výsledky turnaje B
Fotogalerie
Turnajový bulletin