Šachové Velikonoce

I když přes Velikonoční svátky měla soutěž družstev přestávku, naši šachisti využili nabídku šachových turnajů jednotlivců a vyjeli za svou oblíbenou hrou.

První skupina pod vedením Davida Trčálka vyrazila na tradiční třídenní Turnaj přátelství, který se konal v prostorách Univerzity Palackého v Olomouci. Druhá skupina pod vedením Marka Matůše využila pozvání Sokola Lužná, který pořádal dva turnaje, dopoledne pro děti a odpoledne pro dospělé.

Turnaj přátelství v Olomouci byl rozdělen na dva turnaje. V silnějším turnaji A jsme měli zastoupení Jarkem Lukaštíkem a Radkem Zgarbou. Oba kluci střídali dobré okamžiky s těmi slabšími a nakonec se shodným ziskem 5 bodů z 9 zápasů obsadili v silné konkurenci Radek Zgarba celkové osmé a Jarek Lukaštík deváté místo z 24 účastníků. Zajímavostí bylo 7. kolo, kdy oba naši hráči utkali se spolu a kdy se podařilo Radkovi zvítězit.

V turnaji B nás reprezentoval Lukáš Trčálek, který po slibném začátku, kdy získal 4 body ze 4. zápasů, nevydržel nastoupené tempo a v druhé polovině turnaje získal už pouze bod, což ho odsunulo se ziskem 5 bodů z 9 zápasů na konečné 15. místo ze 45 účastníků.

Další část našich mládežníků vyrazila na dva turnaje, které pořádal Sokol Lužná. Na dopoledním mládežnickém turnaji s přehledem zvítězil se ziskem 7. bodů ze 7 zápasů Filip Matůš, na 5.místě skončil Jakub Matůš 3,5/7, na 8.místě Ondra Grycman 3,5/7, 10. místo Tonda Randus 3/7, 11. místo Matěj Kovář 2,5/7, 14. místo Jakub Dorňák 0,5/7.

V  odpoledním Velikonočním turnaji dospělých naše barvy hájila dvojice mladších žáků Filip Matůš a Matěj Kovář. Filip obsadil se ziskem 4 bodů ze 7 zápasů pěkné páté místo a Matěj Kovář napravil svůj slabší výkon z dopoledne a skončil se ziskem 3,5 bodu ze 7 zápasů na 11. místě z 17 účastníků.

Výsledky olomouckého turnaje ZDE(A) a ZDE(B)