V Krnově 100%

Kuba a jeho dlouhotrvající partie (už se schyluje ke konci) zaujala všechny.
V sobotu 8.12. se výprava ve složení Ondra Vraj, Filip Matůš, Toník Randus, Jakub Matůš, Ondra Grycman a Kuba Dorňák vydala do Krnova na další dvojkolo 1. ligy mládeže. Soupeři nám tentokrát byli domácí Krnov a Ostrava.

V prvním ranním kole se povedlo vyhrát, a to po dost napínavém průběhu, kdy po prohře Kuby M., remízách Toníka, Kuby D. a výhře Ondry G. byl stav dlouho vyrovnaný. První část výpravy se vydala na oběd, zatímco Ondra Vraj a Filip ještě bojovali o body. To se jim nakonec remízou Filipa a výhrou Ondry podařilo, tak nám už tak výtečný oběd chutnal ještě víc.

Díky dlouhým ranním partiím se začátek odpoledního kola značně posunul (oběd přece nebudeme krátit). První poobědový dohrál Ondra G., když nedokázal správně reagovat na ne úplně známý postup soupeře. Pak se dlouho hrálo bez výsledku, po remíze Filipa se stále lítě bojovalo. Následně vyhrál Kuba D. Dohrává tak Toník, Ondra V. a Kuba M., přičemž Toník stojí připrohraně, Kuba líp a Ondra velmi vyrovnaně. Ondra vyhrává, na to Toník po dlouhém boji podlehl soupeřce. Stav je tedy vyrovnaný.a dohrává Kuba, nejmladší hráč a pozice je velmi nadějná. S malým časem na hodinách (šachových - ty reálné ukazují už dost pokročilý čas) svoji partii zvládá a po 3,5 hodinách tedy konečně porážíme i Ostravu a z Krnova vezeme plných 6 bodů.
 
Po tomto výsledku jsme se dostali na průběžné 4. místo tabulky. Další pokračování soutěže bude v lednu. Díky všem hráčům za zodpovědný přístup a řidičům Markovi a Ivanovi za dovoz.
 
Vaši mladí šachisté z Ústí