Velikonoční turnaj v Lužné

Dne 30. března, na Velikonoční sobotu, se v Lužné konal tradiční šachový turnaj, který přilákal mnoho zkušených ale i začínajících mladých hráčů z celého regionu. Mezi účastníky nechyběli ani šachisté z klubu TJ Sokol Ústí, kteří předvedli skvělé výkony a stáli se důležitou součástí tohoto zajímavého šachového klání.

Jeden z nejvýraznějších výkonů předvedl Filip Matůš z TJ Sokol Ústí, který se umístil na vynikajícím druhém místě s 7,5 body. Na své cestě k tomuto výsledku dokázal porazit i pozdějšího vítěze turnaje Michala Černého (ŠK Zlín), nicméně nakonec skončil na druhém místě kvůli horšímu pomocnému hodnocení. Pohled do sálu

Nejlepší hráči turnaje. Zleva Jakub Mařák, Michal Černý a Filip MatůšSkvělého úspěchu dosáhli i další hráči z našeho oddílu: Filip Trčálek, který dokázal vybojovat výborných 5,5 bodů, což znamenalo první místo v kategorii do 14 let a jeho sestra Ema Trčálková, která dosáhla 5 bodů a vyhrála kategorii do 12 let..

Dalšími účastníky z TJ Sokol Ústí byli Marek Matůš (4,5 bodu), Jakub Matůš (4 body), Hugo Hadaš (3,5 bodu), Lenka Surovcová (3 body), Martin Trčálek (3 body), Lukáš Kratochvíl (3 body) a Matouš Bajger (2 body). I jejich účast přinesla do turnaje zajímavé souboje, obohatila šachovou atmosféru a hráčům přinesla mnoho šachových zkušeností.

Nakonec bychom chtěli poděkovat organizátorovi turnaje panu Papšíkovi za vynikající přípravu a průběh celého šachového klání a panu Kovaříkovi, hlavnímu rozhodčímu. Navíc všichni hráči dostali během turnaje občerstvení, což přispělo k příjemné atmosféře v průběhu turnaje. Naše výprava

Už teď víme, že příští rok se turnaje opět rádi zúčastníme.