V Bielu je to rúbačka!

Superturnaj v Bielu pokračuje v poskytování obrocké zábavy. Včerejší kolo uzavřelo mezery mezi všemi účastníky. Hráči, kteří před včerejším 3. kolem vedli průběžné pořadí, do jednoho prohráli své partie. Zatímco Giri inkasoval celý bod, stejně jako Motylev. Maxime  Vachier-Lagrave aktuálně vede pořadí se ziskem 2/3. A po třech kolech každý aspoň jednou vyhrál!

Kolo 3

Kolo 3, Červenec 16, 2014

Alexander Motylev

2698

1-0

Pentala Harikrishna

2726

Hou Yifan

2629

0-1

Maxime Vachier-Lagrave

2766

Anish Giri

2750

1-0

Radoslaw Wojtaszek

2733

 

Krátká rekapitulace GM Kinga:

Další fantastické kolo, které turnaj zdramatizovalo ještě více! Po pouhých třech kolech již každý hráč zažil pocit výhry. MVL sám vévodí pelotonu po tom, co každý, který měl před včerejším kolem 1,5/2, prohrál své partie.

První ze všech Alexander Motylev, který se pokusil o neobvykle brzký nápad c4 v Berlínské proti Pentalu Karikrishnovi. Bílému to vskutku nedalo moc velkou výhodu. Nicméně velká chyba Inda pomohla Motylevovi brzy chytnout černého střelce v otevřené pozici, to stálo Pentalu pěšce a následně i partii.

Mezitím Anih Giri sehrál dlouhou partii proti Radoslawu Wojtaszkovi. Nizozemec zahájil partii energicky, pozičně přehrál Polského protihráče. Pomalu se zdálo že černá pozice se stává horší a horší, ale jako blesk z čistého nebe Giri uklouzl z úzké cestičky k bodu a Wojtaszek našel protišance. Dokonce měl možnost geniální remízy v určité chvíli koncovky, ale nebyl schopný ji najít. Po zdlouhavé partii přišla na řadu únava, která způsobila chybu v koncovce, Giri tedy bere celý bod.

Nakonec to byla Hou Yifan, která byla na řadě k propadu, když byla přehrána v další dluhé partii s Maxime Vachier-Lagravem. V zavřené sicilské, která se podobala spíše španělské, než jakékoliv sicilské, se zdálo, že Francouz jednoduše lépe chápal jak hrát tuto pozici. Mocná černá dáma ve spolupráci s jezdcem přemohla soupeře a pro vůdce černých přinesla bod. Tato výhra usazuje MVL na průběžnou vedoucí příčku, jako jediného neporaženého hráče turnaje.

Pořadí:

Turnaj dnes pokračuje čtvrtým kolem od 14:00.


Oficiální stránka turnaje
Oficiální fotogalerie
Online přenos (od 14:00)