Klid zbraní

Po třech napínavých kolech se včera, pro změnu, odehrálo jedno klidnější. Hou Yifan tlačila na Harikrishnu a přestože měla lepší pozici, nebylo to navýhru. Wojtaszek a MVL remizovali velmi klidnou partii, mezitím trochu akce do kola přinesli Motylev a Giri, který nakonec vyhrál svou druhou partii v řadě.

Kolo 4

Kolo 4, červenec 17, 2014

Hou Yifan

2629

½-½

Pentala Harikrishna

2726

Anish Giri

2750

1-0

Alexander Motylev

2698

Radoslaw Wojtaszek

2733

½-½

Maxime Vachier-Lagrave

2766

 

Včerejší kolo bylo určitě klidnější než ta předešlá. Hou Yifan měla bílé kameny, kterými čelila Harikrishnovi. Ind se rozhodl neopakovat Berlínskou a místo toho uvedl na povrch Caro-Kann. Solidní pokračování čínské hráčky nebylo dostatečné na výhodu, ale Ind byl velmi ambiciózní a jeho tahy postupně dovolily Hou obětovat a dostat lepší šance v koncovce. Výhoda ale nebyla dost velká a nakonec partie došla k remízovému výsledku.

Anish Giri a Alexander Motylev hráli partii, která v sobě měla nejvíc akce. Byla velmi nejasná. Aktivita černého mu dávala kompenzaci za dva bílé střelce, ale karta se obrátila, když Motylev sebral pešce a Giri otevřel pozici. Nakonec, díky časové tísni, Motylev chybuje a to byl také konec partie.

Maxime Vachier-Lagrave neměl žádné problémy ubránit symetrickou pozici proti Radoslawu Wojtaszekovi a partie byla jednotvárně remízová.

Níže si můžete přehrát partie včerejšího kola


Oficiální stránka turnaje
Oficiální fotogalerie
Online přenos (od 14:00)